ОГЛАСИ

Драма во авион, патник упаднал во пилотската кабина

Вести | Свет | 06.03.2018 15:20Посети : 1502

Патник упаднал во кабината на авионот на компанијата „Иџипт ер“ и се обидел да презеде контрола над леталото, пред да биде совладан. Светските медиуми пренесуваат дека патникот извршил упад околу 25 минути по полетувањето на летот од оманската престолнина Мускат кон Египет. Авионот се вратил назад во Оман, каде што ќе биде спроведена истрага.Пред две години се сруши авион на оваа авиокомпанија, на летот од Париз до Каиро, при што загинаа 66 лица.


OhridNews


Макфакс

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833