ОГЛАСИ

Ракометниот камп на Кирил Лазаров во Охрид исполнет до последното место

Спорт | Охрид | 06.03.2018 21:08Посети : 336

Исполнет до последното место е Ракометниот камп на најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров кој ќе се одржи во две семени покрај брегот на Охридското езеро.Капитенот на македонската репрезентација по четврти пат заедно со своите соработници кои се врвни имиња во македонскиот ракомет и светот несебично ќе го пренесат своето знаење на учесниците.

- Огромниот интерес од страна на децата како од Македонија така и од странство за неполни 30 дена ја потполни бројката на учесници во двете смени. Сите оние кои се пријавени ги известуваме да се водат според условите кои им се пренесени од страна на организаторот КМГ Спорт.  Ракометниот камп на капитенот Кирил Лазаров стартуваше во летото 2015-та, а оваа година ќе се одржи по четврти пат во прекрасниот Охрид, покрај брегот на Охридското езеро во две смени од 20 Јуни - 02 Јули со вкупно 300 учесници од Македонија и странство.  Се гледаме во Охрид ! - стои во соопштението.

Првата смена на кампот ќе се одржи од 20 до 26 јуни, додека втората смена од 26 јуни до 2 јули.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833