ОГЛАСИ

Двајца охриѓани со измама зеле две возила

Вести | Охрид | 07.03.2018 13:56Посети : 1876

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против две лица од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.  На 02.12.2017 година во кафе бар во Струга, пријавените постигнале усмен договор за купопродажба на две моторни возила и на лицето со кое се договарале требало да му исплатат 15.000 евра.


На 04.12.2017 година лицето им ги дало клучевите од возилата, но пријавените не ја исплатиле договорената сума, ниту пак, договорот го завериле на нотар,  со што му причиниле материјална штета од 15.000 евра.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833