ОГЛАСИ

Форумот на жени на ОО СДСМ Дебарца со трибина го одбележа 8-ми Март

Вести | Охрид | 07.03.2018 23:10Посети : 1242

Во организација на Форумот на жени на ОО СДСМ Дебарца, вечерва, се одржа трибина на која се разговараше за придобивките од ратификацијата на Истанбулската конвенција, како и за превенција и борба против насилство врз жената.

На трибината се обратија началникот на одделот за превенција при СВР Охрид, Миле Јаковчески, психологот Снежана Толевска Митаноска, адвокатот Стојан Прензоски и координатор на Форумот на жени на ОО СДСМ Дебрца, Ана Аврамоска.

На трибината присуствуваа и градоначалникот на општина Дебрца Зоран Ногачески, претседателот и секретарот на ОО СДСМ Дебрца, Благојче Стојчески и Игор Крцоски, кои на присутните дами со цвеќе им го честитаа празникот 8-ми Март.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833