ОГЛАСИ

Отворена 23-та изложба на дела од жени сликарки од Охрид

Вести | Охрид | 08.03.2018 10:49Посети : 1596

Традиционално, како и секоја година, по повод Денот на жената, охридскиот Женски Центар „Бисера“ организира изложба на дела од жени сликарки од Охрид.

Годинешната, 23-та изложба по ред, се одржа во галеријата на Куќата на Робевци.  На отворањето настапија и ученици од Средното музичко училисте „Тодор Скалоски- Тетоец“ од Струга, а за цвеќето се погрижи ЈП „Охридски Комуналец“.

Љубителите на ликовната уметност ќе можат да ја посетат изложбата до 13-ти март.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833