ОГЛАСИ

»Body positive« и Lisca во Милано

Живот | Убавина | 08.03.2018 18:57Посети : 1729

Време е ние жените да бидеме задоволни со своето тело и да престанеме постојано да се трудиме да бидеме совршени, а воедно сме несреќни и незадоволни бидејќи не сме ги достигнале зацртаните нереални стандарди.Девојките кои учествуваа на модната ревија »Body positive« flashmob во срцето на Милано на Piazza Duomo испратија порака дека жените се убави без разлика на облините, повеќе или помалку килограми, бидејќи се паметни, интуитивни, успешни, госпоѓи, мајки, бизнис жени......секогаш со насмевка на лицето. Lisca е подржувач на настанот бидејќи организаторот - познатата италијанска инфлуенсерка и модел за поголеми броеви Laura Brioschi избра Lisca долна облека за настанот кој го организираше на крајот на миланската модна недела. 
»Body positive« и Lisca во Милано


 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833