ОГЛАСИ

Камерон Дијаз ја завршува филмската кариера

Занимливости | Свет | 13.03.2018 00:47Посети : 780

Камерон Дијаз се повлекува од филмската индустрија. 45-годишната успешна актерка најавила дека заминува во пензија и нема намера повеќе да се врати на големото платно.Веста за „пензионирањето“ на познатата филмска глумица ја пренесе угледниот „Дејли Меил“ повикувајќи се на изјава на Селма Блер, блиска пријателка на Камерон, која истакнала дака целосно сака да му се посвети на семејството.


OhridNews


 


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833