ОГЛАСИ

ЛШ: Рома со една опција на Олимпико, сите карти се отворени на Олд Трафорд

Спорт | Свет | 13.03.2018 10:34Посети : 234

Вечерва со почеток во 20 часот и 45 минути ќе се одиграат два од четирите преостанати реванш натпревари во 1/8 финалето во Лигата на Шампиони. пицентар на фудбалските возбудувања ќе бидат Олд Трафорд во Манчестер и Олимпико во Рим.Картите во дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед и Севиља се отворени, откако првиот меч заврши без голови и без победник. На домашните фудбалери им е неопходна победа, додека гостите можат да се надеваат на реми со постигнат погодок. „Црвените ѓаволи“ имаа повеќе од посакуван вовед за осминафиналниот меч победувајќи го Ливерпул, наспроти Севиља која изгуби од Валенсија на домашен терен.Украинскиот преставник во ЛШ, Шахјтор Доњецк во Рим на мегдан со Рома на Олимпико ќе допатува со минимална предност (2-1) од првиот натпревар. „Волчицата“ пред своите гледачи има само една опција, а тоа е победа и то не било каква. Победа од 1-0 ги води во ТОП 8, а исто така и победа со два голови разлика.

Пласман во четвртфиналето обезбедија веќе Реал Мадрид, Јувентус, Манчестер Сити и Ливерпул.


Јане Велковски специјален гостин на Манчестер Јунајтед


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833