ОГЛАСИ

Пресврт во последен момент, Иниеста подготвен за Челси

Спорт | Свет | 13.03.2018 12:40Посети : 244

Барселона реванш натпреварот со Челси во 1/8 финалето ќе го одигра во најсилен состав, откако на тренинзите се врати капитенот Андрес Иниеста.33-годишниот фудбалер го залечи бутниот мускул кој го повреди на дерби средбата со Атлетико Мадрид во рамките од шпанската Ла лига.

Заедно со Иниеста на тренинзите се врати и Лионел Меси кој беше ослободен од клупските обврски поради породувањето на неговата сопруга.

Каталонците дуелот со Челси ќе го започнат со гол предност поради погодокот кој го постигнаа во Лондон во ремито 1-1.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 88 гласови (34%)

0д 4-6 - 171 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833