ОГЛАСИ

Дебата за издавање под концесија на охридските плажи

Вести | Охрид | 13.03.2018 15:46Посети : 1591

Од локалната самоуправа информираат дека на 15-ти март, четврток, во големата сала на општина Охрид ќе се одржи јавна дебата по повод издавањето под концесија на плажите долж охридското крајбрежје.Се повикуваат сите заинтересирани лица  да учествуваат на јавната дебата што ќе започне во 10 часот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2035 гласови (88%)

Не - 287 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833