ОГЛАСИ

Вардар ја одбрани титулата во СЕХА лигата

Спорт | Македонија | 15.04.2018 21:48Посети : 195

Ракометниот клуб Вардар ја одбрани титулата во регионалната СЕХА лига, откако триумфираше на завршниот турнир кој викендов се одржа во Скопје.„Црвено црните“ во финалето во преполната арена „Јане Сандански“ го совладаа хрватскиот Загреб со 26-24 (14-13) и по четврти пат се искачија на тронот од највисокото место на пиедесталот.

Избраниците на Раул Гонзалес отпорот на хрватите го скршија во последните десеттина минути, кога со серија дојдоа до највисоки пет голови 25-20. Загреб до финишот успеа да ја намали предноста, но не и да избегне пораз и да ја расипе „црвено црната“ забава во Скопје.

Победата во СЕХА лигата треба да биде најава за престојниот дуел на „вардарци“ со Кил во 1/4 финалето во Лигата на Шампиони.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 192 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833