ОГЛАСИ

На концертот на „Танец“ настап и на Сузана Спасовска и ансмблот „Бисери“

Вести | Охрид | 16.04.2018 16:41Посети : 817

На утрешниот концерт на Ансамблот за народни игри и песни на Македонија „Танец“  специјален гостин ќе биде познатата пејачка Сузана Спасовска, а свој настап како предгрупа ќе има и фолклорниот ансамбл „Бисери“ при Центарот за култура.Концертот ќе почне во 20 часот во големата сала на Центарот за култура „Григор Прличев“. Картите по цена од 150 денари се пуштени во продажба на билетарата на центарот.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 192 гласови (31%)

Не - 428 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833