ОГЛАСИ

Oд фонтаната на плоштадот кај „Мини маркет“ вода тече на сите страни

Вести | Охрид | 23.04.2018 09:47Посети : 931

Водоводните инсталации на плоштадот кај некогашниот „Мини маркет“ повторно имаат проблем.Една од фонтаните неконтролирано исфрла млаз под силен притиоск, а вода тече на сите страни. И дење и ноќе.
Граѓаните реагираат дека често се случуваат вакви дефекти на ова место, кои не се целосно отклонети.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1249 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833