ОГЛАСИ

Забава со Ристе Ристески во ресторан „Лихнидос“

Занимливости | Охрид | 11.05.2018 10:48Посети : 1236

Во петок, 11-ти мај, во ресторан Лихнидос, во центарот на Охрид, настапува популарниот Ристе Ристески.


Забавата започнува во 21 часот.Ресторанот "Лихнидос" се наоѓа во срцето на градот, на самиот плоштад во центарот на Охрид. Тој е вистинскиот избор доколку сакате да уживате во богат асортиман на македонска и интернационална свежо приготвена храна, со атрактивен поглед на Охридското Eзеро. 


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1250 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833