ОГЛАСИ

НБА: „Брејк“ на „воините“ на стартот од финалето на западот (видео)

Спорт | Свет | 15.05.2018 09:06Посети : 270

Финалето пред финалето во плејофот од НБА лигата помеѓу Хјустон и Голден Стејт започна со гостински триумф на „воините“ (119-106) и почетно водство 1-0.Кошаркарите на Голден Стејт победата и „брејкот“ ги обезбедија со добрата игра во третата и четвртата четвртина, откако резултатот беше изедначен после првите два квартали. Третиот го добија со 31-24, а четвртиот со 32-26 за конечни 119-106.Најефикасен во тимот на Голден Стејт беше Дурант со 37 поени, а поддршката доби од Томпсон кој реализираше 28 и Кари кој застана на 18 поени. Кај Хјустон најпрецизен беше Харден со 41 поен, а помош доби единствено од Пол кој уфрли 23 кошеви.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1249 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833