ОГЛАСИ

Вардар старо-нов шампион во ракометната Супер лига

Спорт | Македонија | 15.05.2018 21:47Посети : 474

Ракометниот клуб Вардар е старо-нов шампион во ракометната Супер лига во нашата земја. „Црвено црните“ до новата, вкупно 12-та титула во македонскиот шампионат стигнаа после победата над Пролет со 38-25.Составот на Пролет рамноправен противник беше едно полувреме после кое имаше негатива од три голови (16-13). Во вториот дел „вардарци“ додадоа гас и стигнаа до убедлива победа изразена со 13 погодоци разлика.


 


Избраниците на Раул Гонзалес после успешно завршената работа во плејофот од Супер лигата ќе се насочат кон Купот на Македонија и завршницата од Лигата на Шампиони која е приоритет пред сите трофеи сезонава.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1250 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833