ОГЛАСИ

Познат добитникот на бесплатна фиксна протеза од наградната игра на Стоматолошкиот центар „Д-р Баткоски“

Живот | Здравје | 16.05.2018 00:42Посети : 2647

Со помош на специјален софтвер извлечен е добитникот на бесплатна фиксна протеза од наградната игра на Стоматолошкиот центар „Д-р Баткоски“, што ја објави магазинот за здравје и современ живот „Наше Здравје“, во пролетното издание. Добитник на наградата е Ивана Ванкоска.Ивана имаше најмногу среќа од неколкуте стотици учесници во наградната игра, кои согласно јавно објавените правила, ги исполнија условите за учество во главното извлекување.Наградната игра на Стоматолошкиот центар „Д-р Баткоски“ што ја реализираше магазинот „Наше Здравје“, со поддршка на „OhridNews“, го привлече вниманието на над 40.000 читатели во регионот.


Наскоро од печат ќе излезе летното издание на бесплатниот магазин „Наше Здравје“ со многу корисни информации и изненадувања за читателите, кој можете да го најдете во најблиската „Виа Фарм“ аптека.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1250 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833