ОГЛАСИ

Вработен ги демантира наводите на полицијата за малтреирање колега во кафетерија во Охрид

Вести | Охрид | 01.01.1970 01:00Посети : 3956

Вработен во кафетеијата која се споменува во кривичната пријава, што ја објави СВР Охрид, со допис во нашата редакција, ги демантира наводите на полицијата дека двајца колеги незадоволни од односот на нивниот колега го однеле истиот во подрум, го врзале, го соблекле и гол го снимале со мобилен.

„Изјавувам дека во кафетеријата во која сум вработен не дошло до никаква расправија или пресметка, туку тоа беше игра и забава меѓу колегите. З.Т. не беше присилно врзан, односно тоа беше шега. Тој за една минута сам ја извади самолепливата лента од себе, што укажува на тоа дека не беше применета сила кон него. Во врска со наводното снимање со мобилен телефон, изјавувам дека тоа беше само нормален телефонски разговор. Лицето З.Т. не беше воопшто соблечен и оставен гол. Сите спомнати лица во пријавата и понатму остануваме другари и сме изненадени од ваквите изјави од страна на СВР - Охрид“, вели во писмената реакција К.Т. кој демантира дека сторил кривично дело „присилно лишување од слобода“ за што го сомничи полицијата.

Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 570 гласови (31%)

Не - 1271 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833