ОГЛАСИ

Премиера на детската претстава „Палавковци и Дедо Мраз“

Вести | Охрид | 30.12.2010 00:46Посети : 1707Градски театар Охрид, пред
новата година, ќе ги изненади најмладите со една урнебесна, новогодишна
комедија за деца и млади „Палавковци и Дедо Мраз“ во режија на Софија
Ристевска.

Претставата ќе се игра во центарот за култура „Григор Прличев“ во
11:00, 13:00 и 17:00 часот во големата сала.

Билетите за претставата можатда се купат на касата на центарот за култура, по цена од 60 денари.


Во соработка со Градскиот театар, Центарот за култура
“Григор Прличев” и Локалната самоуправа, Црвен крст Охрид ќе овозможи и
лицата со хендикеп организирани во Здружението на глуви и наглуви,
Здружението на лица со оштетен вид, Здружението на родители на деца со
церебрална парализа, децата од дневните центри „Порака“ и „Добротољубие“
да ја проследат новогодишната театарска претстава. Воедно, на овие деца
Градоначалникот на Охрид ќе им подели новогодишни пакетчиња.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833