ОГЛАСИ

Прославата ќе започне со забава за најмладите

Вести | Охрид | 30.12.2010 16:00Посети : 2200

Доаѓањето на Новата Година, на пладне на градскиот плоштад, први ќе го прослават најмладите граѓани на Охрид.

Во организација на локалната самоуправа, ќе се организира детска забава, со учество на ученици од сите основни училишта во градов. На забавата ќе настапат и познати млади музички ѕвезди од фестивалот “Распеано рибарче“.

Водител на забавата е шоуменот и радио водител Жанко З'ш Голабоски.

OhridNews
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833