ОГЛАСИ

Фото 2010-та

Вести | Охрид | 31.12.2010 10:15Посети : 4865

Бројните настани, но и интересни случки во 2010-та година ги следеа фоторепортерите на OhridNews. Некои од нив ведри, некои помалку, а имаше и такви кои беа надвор од секакво морално однесување. Еве го изборот на фото вести за 2010 година на OhridNews:


Не гази ја тревата, лежи


Сламени шапки за спас од горештините


Зошто да го бањаат дома кога може во езеро


Дрим голта бротче


Багер заплови по Охридското Езеро


три слоја поликолор за покривање на непристојните графити


Политичка војна под секакво ниво


Законот за пушење ги избрка гостите од угостителските објекти


Нешто е изгубено?


Желбите не го сочуваа Мостот

Васко Бујароски
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833