ОГЛАСИ

Нема новороденче во Новата година во Охрид, првото стружанче е машко

Вести | Охрид | 02.01.2011 08:30Посети : 2689

Поради реконструкција на Општата болница, охридските бебиња се раѓаат во Струга или на приватните клиники во Скопје. Така оваа Нова година нема бебиња родени во Охрид.

Во Струга првото родено бебе во новата 2011 година е машко. На свет дојде вчера утрото во 4 часот и 10 минути. Тешко е  три килограми и 610 грама, а долго 51 сантиметар .

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833