ОГЛАСИ

Со воздушна пушка повредил девет годишно дете

Вести | Охрид | 02.01.2011 12:26Посети : 2822

Вчера, околу 15 часот во село Долно Татеши-Струга, во месноста викана „Грика“, 10 годишен  малолетник од Берн-Швајцарија му нанел тешка телесна повреда на  9 годишен малолетник од с. Долно Татеши. Со воздушна пушка марка “Хатсан 125“ при невнимание, од непосредна близина, испукал една дијабола во пределот на левата страна од градниот кош, која завршила во пределот на рбетот. По укажаната лекарска помош во Медицински центар-Струга, повредениот  е пренесен и задржан на лекување во Ургентен центар-Скопје.

Увид на лице место извршила  екипа од струшката полициска станица. Воздушната пушка која со дозвола ја поседувал  А.Л. од Струга со потврда за привремено одземени предмети е одземена и доставена за вештачење.

Полициската станица-Струга презема мерки за расчистување на случајот.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1154 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833