ОГЛАСИ

Започна зимскиот распуст за учениците

Вести | Охрид | 03.01.2011 11:00Посети : 1947

На зимски распуст од денеска се  212 илјади основци и 94 илјади средношколци во Македонија, за кои во петокот заврши првото полугодие на учебната 2010/2011 година.

Меѓу нив се и 9. 000 ученици од основните и средни училишта во општина Охрид.Распустот ќе трае заклучно со 21 јануари. Во училишните клупи учениците ќе се вратат на 24 јануари (понеделник), кога почнува второто полугодие.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833