ОГЛАСИ

Закажана 29- та седница на совет

Вести | Охрид | 11.01.2011 13:00Посети : 1716

Во понеделник, со почеток во 10 часот, ќе се одржи дваесет и деветтата седница на Советот на општина Охрид.

Предлог одлуката за давање согласност на одлука за задолжување на ЈП „Охридски Комуналец“ со долгорочен кредит во Охридска банка АД Охрид, предлог одлука за давање согласност на одлуката за отстапување на движни основни средства – транспортни средства, опрема и други основни средства од ЈП „Охридски Комуналец“ на ЈП „ Градски пазар“ , предлог одлука за давање согласност на одлуката за отстапување на правото на располагање, користење и управување како и правото на сопственост на недвижности од ЈП „Охридски Комуналец“ на ЈП „ Градски пазар“ , како и за давање согласност на одлуката за отстапување на движни основни средства,транспортни средства, опрема и други основни средства од ЈП „Охридски Комуналец“ на ЈП „ Погребни услуги “- се само дел од точките предвидени на дневен ред на седницата.

OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833