ОГЛАСИ

Распродажбата во охридската чаршија продолжува

Вести | Охрид | 12.01.2011 07:57Посети : 3371

Новогодишните попусти во охридската чаршија сеуште се актуелни, а некои дуќанџии во обид да ги привлечат купувачите уште повеќе ги спуштија цените. Охриѓани се задоволни од сезонскиот попуст, но и покрај тоа голем број граѓани поради нискиот стандард не можат да си дозволат да се подноват со парче облека, освен ако тоа е неопходно.
Распродажбата во охридската чаршија продолжува

OhridNews
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1971 гласови (88%)

Не - 279 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833