ОГЛАСИ

Во Локалната самоуправа се бараше паричката

Вести | Охрид | 13.01.2011 10:00Посети : 3064

Раде Трифуноски, Даниела Угриноска и Катерина Ѓорѓиоска- се тројцата најсреќни меѓу вработените во Локалната самоуправа кои годинава ги пронајдоја паричките.

Тие се тројцата нови кумови кои идната година ќе треба да го организираат, традиционалното , вртење на питата со паричката, што вработените во Локалната самоуправа секоја година го организираат за Василица.OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 72 гласови (33%)

0д 4-6 - 149 гласови (67%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833