ОГЛАСИ

По лотото и бингото се врати на ТВ екраните

Вести | Македонија | 16.01.2011 00:21Посети : 3063

По Лотото, на малите екрани се врати и бингото. Почнувајќи од синоќа секоја сабота на националната телевизија Канал 5, ќе се врши извлекувањето на бројките на некогаш мошне популарната игра на среќа.

Целта на Државната лотарија на Македонија, која е организатор на оваа игра на среќа е половината час - Гала Бинго, да го обои со среќа, отменост, забава и добивки. Слоганот на играта гласи Вашата бесценета приказна и претставува назнака дека буквално секој граѓанин на Република Македонија ќе може да биде дел од една приказна во која се раскажува за среќата проследена со блескави, вредни добивки.

Во улога на водители се актерот Сашко Коцев и Маријана, која е веќе препознатливо лице на Државна лотарија на Македонија, преку понеделничките и четврточните извлекувања НовоЛото 7/34. 

Првото “Гала Бинго“ годинава падна во Скопје, а беше во вредност од околу 110 илјади денари.

Ohridnews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833