ОГЛАСИ

Неизвесни натпревари на турнирот во мал фудбал „Велгошти 2013“

Спорт | Охрид | 30.07.2013 08:15Посети : 1823


Како што одминува времето така натпреварите на турнирот во мал фудбал „Велгошти 2013“ стануваат се понеизвесни.

На трите натпревари на кои една екипа забележа победа беше изразена со еден гол разлика што кажува за квалитетот на турнирот.

Резултати :


Филип Компани - Лакочереј 4-3
Ресторан Путник - Мелбурн Македонија 1-0
Вис Пој - Вилинец 2-1
Мислешево - Бел Мерцедес 0-3 службено
Жито Леб - Мешеишта 1-1

Денес играат :

19:30 Ресторан Путник Битола - Биксерски клуб Охрид
20:30 Мајсторче - Фембрио Велестово
21:30 Урбан кафе Ресен - Спортко Немо
22:15 Кадмо плажа - Бел мерцедес
23:00 Кибо пласт - Ремис


Мх.П.


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833