ОГЛАСИ

Севиља ја расипа забавата на „Олд Трафорд“ (видео)

Спорт | Свет | 10.08.2013 15:21Посети : 915

Севиља со 3-1 го совлада Манчестер Јунајтед на мечот кој се одигра на „Олд Трафорд“ во чест на фудбалерот Рио Фердинанд.
Фердинанд пред повеќе од десет години пристигна во редовите на Манчестер Јунајтед, а тогаш Сер Алекс Фергусон плати рекордни 30 милиони фунти.

Тој учествуваше во сите успеси и титули во времето на Шкотланѓанецот, а според многумина за Фердинанд има место во тимот на Фергусон.

Погодоците за андолузијците ги постигнаа Витоло, Марин, Рабело додека почесниот гол за Јунајтед го реализираше Валенсија.Мх.П.


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2055 гласови (88%)

Не - 288 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833