ОГЛАСИ

Прва МФЛ : Охриѓанецот Маркоски ги скроти „лавовите“

Спорт | Охрид | 10.08.2013 20:04Посети : 1471

Охриѓанецот Кире Марковски со погодокот во 59-та минута донесе минимален триумф за Работнички 1-0 во дуелот со Македонија ЃП во првиот натпревар од втората рунда во елитата.
Маркоски мрежата на „лавовите“ ја погоди по асистенцијата на Милован Петровиќ што на крајот се покажа како пресуден за трите бодови.

„Романтичарите“ ја забележаа првата победа сезонава, а „лавовите“ по две одиграни средби во прволигашкото друштво сеуште се без освоен бод.

Двојки : Еуромилк - Вардар, Ренова - Пелистер, Турново - Напредок, Брегалница - Шкендија, Металург - Гостивар

                                                                                                                                                             Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833