ОГЛАСИ

Надал преку Ѓоковиќ во финалето во Монтреал

Спорт | Свет | 11.08.2013 11:42Посети : 486

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал успеа да обезбеди пласман во финалето на мастерс турнирот во Монтреал победувајќи го Новак Ѓоковиќ со 2-1 во 1/2 финалната средба.
По враќањето од повредата за Надал ова е втор триумф над Србинот. Првиот популарниот „Рафа“ го забележа во финалето на Роланд Гарос.

Во финалето од мастерс турнирот во Монтреал, Надал ќе се сретне со Милош Раониќ.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2029 гласови (88%)

Не - 283 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833