ОГЛАСИ

Вечерва нова доза хумор со урнебесното кабаре „2 Мothers brothers“

Вести | Охрид | 04.04.2014 11:51Посети : 940

Охриѓани вeчерва, 4ти април, во малата сала на Центарот за култура „Григор Прличев“ повторно ќе може да уживаат во урнебесното кабаре „2 Мothers brothers“.


Во веселото и забавно шоу, кое ќе ве насмее до солзи, настапуваат актерите Никола Тодороски и Стрезо Стаматовски. Тие во живо изведуваат голем број познати музички нумери со изменет и сатиричен текст. Динамичните музички преработки се надополнети со исклучително креативен сценски материјал, преку кој актерите го прикажуваат секојдневието и актуелните теми на еден необичен и комичен начин.Влезниците за урнебесното шоу по цена од 150 денари можат да се набават на касата на Центарот за култура „Григор Прличев“.


OhridNews


ОСВОЈТЕ БЕСПЛАТНИ ВЛЕЗНИЦИ ЗА КАБАРЕ ШОТО „2 MOTHERS BROTHERS“


Охридскиот актер Никола Тодороски најдобар машки стендап комичар во 2013 година

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 563 гласови (31%)

Не - 1257 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833