ОГЛАСИ

Највкусните пици во Охрид во нов амбиент

Вести | Охрид | 06.04.2014 11:13Посети : 6869

Пицеријата „Немо“, еден од најпознатите угостителски брендови во Охрид, отсега и во нов амбиент. Реотворањето на пицеријата, беше синоќа. На свеченоста присуствуваа пријатели, луѓе од еснафот, голем број гости.Пицеријата „Немо“ со работа започна во 2005 година. Позната е по највкусните пици кои се подготвуваат според традиционален италијански рецепт, а сето тоа наддополнето со добра услога и пристапни цени.


Брендот „Немо“ покрај пицеријата во центарот на Охрид, е заштитен знак и на рестораните „Александрајија“ и „Котва“.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 30 гласови (29%)

0д 4-6 - 73 гласови (71%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833