ОГЛАСИ

Сакала полицијата да се грижи за неа па напаѓала луѓе

Занимливости | Свет | 24.08.2008 00:05Посети : 2343

Постара Јапонка (79) нападнала со нож две жени на токиската станица од подземната железница бидејќи сакала да и помогне полицијата откако побегнала од домот за бескуќници.Жртвите имале околу 20-тина години и полесно се повредени во нападот кој се случил во петокот вечерта, а старицата е уапсена на местото на нападот.

-Побегнав од домот на почетокот од неделава и немам пари. Мислев, ако предизвикам инцидент полицијата ќе се погрижи за мене-рекла старицата.
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833