ОГЛАСИ

Осумгодишен Британец се запишал во средна школа

Занимливости | Свет | 25.08.2008 00:05Посети : 3054

Дете од Британија успешно го положило приемниот испит за запишување во средно училиште. Аран Мохан (8) откако го положил испитот рекол дека би сакал да биде научник како Алберт Ајнштајн кога ќе порасне.-Не бев нервозен поради тестот. Одлучив дека само ќе седнам и ќе го решам тестот. Немав што да изгубам - раскажува Аран. Тој  е исклучително паметен има и бројни хоби. Свири клавир, гитара и тапани, игра фудбал, тенис и секоја недела оди на лизгање. Навистина сестрано момче!
© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 77 гласови (32%)

0д 4-6 - 161 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833