ОГЛАСИ

Изложба на охридскиот фотограф Мишо Јузмески во Мелник

Култура | Свет | 03.10.2008 00:04Посети : 42608

Во историското гратче Мелник во соседна Бугарија, денеска ќе биде отворена самостојна изложба на фотографии од охридскиот фотограф Мишо Јузмески.

Изложбата ќе биде поместена во просториите на познатата Кордопулова куќа, како една од многубројните активности во рамките на фестивалот „Мелнички вечери на поезијата“ којшто традиционално се одржува во Мелник секоја година во почетокот на октомври.

Изложбата се организира по покана на фондацијата \"Мелнички вечери на поезијата\", која е организатор и на фестивалот. Предвидено е изложбата да трае десет дена, со можност за нејзино преселување и во други градови на Република Бугарија.

Ohridnews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот од Супер лигата?

1

2

3

Од 4 до 6 место

Гласај

1 - 226 гласови (29%)

2 - 98 гласови (13%)

3 - 132 гласови (17%)

Од 4 до 6 место - 324 гласови (42%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833