ОГЛАСИ

Предлог типови на Ohridnews

Спорт | Свет | 28.02.2015 11:37Посети : 357

West Bromwich-Southampton X2 (1.4)


Попладнево во англиската Премиер лига играат ВБА-Саутемптон,а ние типуваме на гостите или нерешено.


Екипата на ВБА се наоѓа на 14-та позиција и на последните 5 натпревари имаат една победа против Свонси со 2:0,три нерешени натпревари (Евертон 0:0,Барнли 2:2,Сандерленд 0:0) и пораз од Тотенхем со 0:3.


Од друга страна пак гостите од Саутемптон се наоѓаат на 5-та позиција и на последните 5 натпревари имаат две победи (Њукасл 1:2,КПР 0:1),еден нерешен и без голови натпревар со Вест Хем и два порази (Свонси 0:1,Ливерпул 0:2).


И традицијата е на страна на гостите кој на 14 натпревари одиграни против ВБА имаат скор 4-7-3.


CSKA M.-Sochi 1 (1.4)


Попладнево во КХЛ лигата вториот натпревар од плејофот го играат ЦСКА Москва-Сочи,а ние типуваме на домаќинот.


Екипата на ЦСКА победи на првиот дуел со 3:0 и не веруваме дека на вториот натпревар на домашен терен ќе киксира,затоа што потоа треба да играат на гости во Сочи други два реванш натпревари.


Според сето тоа плус традицијата 5-0 денес би требало да победат домаќините.


Sassari-Cantu 1 (1.4)


Вечерва во италјанската Лега А играат Сасари-Канту,а ние типуваме на домаќинот.


Екипата на Сасари се наоѓа на 4-та позиција и на последните 5 натпревари имаат 3 победи (Кремона 88:82,Пистоиа 96:78,Виртус Рома 72:61) и два порази (Виртус Болоња 80:75,Бриндизи 76:74).


Од друга страна пак екипата на Канту се наоѓа на 10-та позиција и на последните 5 натпревари имаат три победи (Варезе 91:83,Авелино 76:79,Тренто 110:84) и два порази (Виртус Рома 60:70,Виртус Болоња 108:96).


По традиција пак подобри се гостите со скор 10-6 против екипата на Сасару.


Vojvodina-Mladost Lučani 1 (1.45)


Попладнево во српската Супер Лига играат Војводина-Младост,а ние типуваме на домаќинот.


Екипата на Војводина се наоѓа на 4-та позиција,а на последните 5 натпревари имаат една победа против Раднички со 3:4,два нерешени и без голови натпревари со Рад и ОФК Београд и два порази (Донји Срем 2:3,Чукарички 1:2).


Од друга страна пак екипата на Младост се наоѓа на 9-та позиција и на последните 5 натпревари имаат 3 нерешени натпревари (Раднички 1923 0:0,Раднички Ниш 2:2,Црвена Звезда 1:1) и два порази (ОФК Београд 2:1,Јагодина 2:3).


И традицијата е на страна на домаќинот кој против Младост имаат скор од 5-1-1.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833