ОГЛАСИ

„Милионерите“ во финишот го срушија Шалке (видео)

Спорт | Свет | 28.02.2015 17:27Посети : 324

Борусија Дортмунд со три погодоци од 76-та до 86-та минута го совладаа Шалке со 3-0 во дербито на колото во Бундес лигата.„Милионерите“ во продолжението од сезоната заличија на себе, а убедливиот триумф над големиот ривал само ја потврди одличната форма.
Резултати : Дортмунд - Шалке 3-0, Хановер - Штутгарт 1-1, Херта- Аугзбург 1-0, Хофенхајм - Мајнц 2-0, Леверкузен - Фрајбург 1-0, Ајнтрахт - Хамбургер.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833