ОГЛАСИ

Федерер преку Ѓоковиќ на тронот во Дубаи

Спорт | Свет | 28.02.2015 18:01Посети : 401

Швајцарскиот тенисер Рожер Федерер триумфираше на АТП турнирот во Дубаи, кој е дел од мастер 500 серијата.Во финалето Федерер го совлада водечкиот рекет во тенисот Новак Ѓоковиќ со 2-0 во сетови (6-3 7-5).

Со победата над српскиот тенисер Федерер ја зголеми предноста во меѓусебните пресметки (20-17) и ја освои седмата титулата во Дубаи.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1158 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833