ОГЛАСИ

Ширер : Ван Гал и Гигс помогнете му на Фалкао

Спорт | Свет | 02.03.2015 09:02Посети : 407

Репрезентативецот на Колумбија, Радамел Фалкао до сега на Олд Трафорд не го покажа својот голгетерски асортиман постигнувајќи само четири погодоци во 20 одиграни натпревари за „црвените ѓаволи“.Според англиската легенда Алан Ширер проблемот не е само кај фудбалерот туку и кај менаџерскиот тандем Луис ван Гал - Рајан Гигс.

- Фалкао не ја добива потребната помош која е неопходна за еден врвен голгетер од Ван Гал и Гигс. До сега немам видено еден од нив двајца да разговара со него среде натпревари и да му сугерира како да одигра. Тој со својата мека игра му ја олеснува работата на дефанзивците во Премиер лигата кои се вистински борци за секоја топка. - рече поранешниот член на Блекбурн и Њукасл.

Фалкаo на Олд Трафорд пристигна од Монако на позајмица, а на крајот од сезоната токму Ван Гал ќе одлучува за неговата иднина во Манчестер.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833