ОГЛАСИ

Новак Ѓоковиќ на тапет од „Гробарите“

Спорт | Свет | 01.03.2015 20:25Посети : 796

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ од трибините во „Пионир“ го проследи градското дерби меѓу Партизан и Црвена Ѕвезда во регионалната АБА лига.


По пристигнувањето на Ѓоковиќ, кој е верен фан на „црвено белите“ во салата ултрасите на Партизан го пречекаа со песна и свирежи, а на тоа тенисерот одговори со насмевка.

- Сите знаат дека навивам за Ѕвезда, но не го мразам Партизан. За нив навивам во секој натпревар кога за противник ја немаат Ѕвезда. Како мал бев дел од тенискиот клуб на Партизан и затоа немам никако проблем со клубот. - рече Ѓокович.

Популарниот „Ноле“ кошаркарското дерби го следеше со колегата од репрезентација Виктор Троицки, кој пак е страстен навивач на „црно белите“.Оhridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 533 гласови (31%)

Не - 1174 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833