ОГЛАСИ

И раката на најдобрите во НБА може да затрепери (видео)

Спорт | Свет | 02.03.2015 10:25Посети : 286

Еден од најдобрите кошаркари во НБА лигата, Леброн Џејмс потклекна на притисокот во мечот меѓу Кливленд и Хјустон, кој заврши 105-103 во корист за „рекетите“.Џејмс, на четири секунди пред крајот на негатива од еден поен имаше две слободни фрлања, но неговата рака затрепери и не успеа да ги погоди, што значеше пораз.Ретко може да се види најдобрите кошаркари да потклекнат пред притисокот, но ова е само уште еден факт дека и „ѕверките“ од НБА се само обични луѓе.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833