ОГЛАСИ

За транфер на Ноу Камп би одел и со пливање !?

Спорт | Свет | 03.03.2015 11:16Посети : 549

Напаѓачот на Палермо, Паоло Дибала со 12-те погодоци и седумте асистенции во Серија А го сврти вниманието на многу клубови од Европа.21-годишниот фудбалер се поврзуваше со трансфер во Барселона, а тој за италијанското радио изјави дека е подготвен со пливање да оди на Ноу Камп и да потпише договор.

Дибала со тимот од Сицилија има договор до јуни 2016 година, а Палермо за неговите услуги бара 40 милиони евра.

Покрај каталонците за неговите услуги се заинтересирани екипи од Серија А, Премие лигата и неколку француски тимови.


Ohridnews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 524 гласови (31%)

Не - 1153 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833