ОГЛАСИ

Проштален натпревар за Џерард на Енфилд

Спорт | Свет | 03.03.2015 14:45Посети : 557

Англискиот премиерлигаш Ливерпул ќе организира проштален меч за капитенот Стивен Џерард. Ревијалниот натпревар ќе се одигра на 29-ти март на „Енфилд“, кога во националните првенства ќе има пауза поради квалификациите за пласман на ЕП.На прошталниот меч на Џерард ќе присуствуваат негови сегашни и поранешни соиграчи, а еден од нив ќе биде и Џејми Карагер кој поради овој настап го одложил свеченото отворање на својот ресторан во Њјорк.

Џерард по завршувањето на сезоната ќе го напушти клубот во кој мина 17 години и ќе се пресели во Лос Анџелес Галакси. За Ливерпул тој има одиграно  702 натпревари и успеал да постигне 183 голови. Има освоено трофеи во Лигата на шампиони, Купот на УЕФА, Лига и ФА купот.

За англиската фудбалска репрезентација одиграл 114 години и постигнато 21 гол, со националниот тим се збогуваше по СП во Бразил.


„Макфакс“

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833