ОГЛАСИ

„Милионерите“ и „фармецефтите“ сигурни во „покалот“ (видео)

Спорт | Свет | 03.03.2015 22:23Посети : 273

Бундеслигашите Баер Леверкузен и Борусија Дортмунд обезбедија пласман во 1/4 финалето совладувајќи ги Кајзерслаутен 2-0 односно Дрезден 1-0.„Милионерите“ со двата погодоци на Чиро Имобиле го скршија отпорот на домаќините и забележаа победа вредна четвртфинале.
„Фармацефтите“ по дополнителните 30 минути најдоа решение за Кајзерслаутен и го совладаа со 2-0.

Резултати : Ален - Хофенхајм 0-2, Леверкузен - Кајзерслаутен 2-0, Динамо Дрезден - Борусија Дортмунд 0-2, Фрајбург - Келн 2-1.Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1234 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833