ОГЛАСИ

„Светците“ се вратија во живот, Бентеке го крена нозе „Вила Парк“ (видео)

Спорт | Свет | 03.03.2015 22:53Посети : 483

Фудбалерите на Саутемтпон забележаа победа 1-0 над Кристал Палас додека Астон Вила со 2-1 славеше во дербито со Вест Бромвич Албион.Човек на одлука за „светците“ беше Мане, кој во 83-та минута погоди за 1-0 што воедно беше и конечен резултат. Со овој триумф Саутемптон се врати во игра за местата кои водат во Лигата на шампиони.Белгискиот репрезентативецот Кристијан Бентеке со погодокот од белата точка во 90-та минута донесе победа 2-1 над градските ривали и огромна радост на „Вила Парк“. Претходно водство за домаќините погоди Агбонлахор, а го анулираше Берахино.

Резултати : Хул - Сандерленд 1-1, С`тон - Кристал Палас 1-0, Астон Вила - ВБА 2-1.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1203 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833