ОГЛАСИ

Овој Пелистер е далеку од вистинскиот

Спорт | Охрид | 14.03.2015 10:15Посети : 553

Поразот во Охрид го оддалечи Пелистер од пласман на местата кои водат во плејофот. Шансите се уште постојат за „зелено белите“, но не зависи се од нив туку и другите резултатите треба да им се поклопат.- Направивме и пробавме се за победа, но едноставно охридските ракометари одиграа подобро и заслужија да триумфираат. Со две интернационални засилувања минатата полусезона се вративме во игра, но тие се премалку за нешто повеќе. Овој Пелистер е далеку од оној вистинскиот. Потребни се 3-4 играчи со кои ќе застаниме на прави нозе и ќе можеме да се бориме за местата од горниот дел на табелата. - рече тренерот на Пелистер, Игор Николоски.Покрај двете победи во двата преостанати натпревари на битолчани им е неопходна победа на Прилеп на гостувањето кај Тинекс Пролет.


Фото : Емилио
Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот?

Од 1-3

0д 4-6

Гласај

Од 1-3 - 89 гласови (34%)

0д 4-6 - 172 гласови (66%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833