ОГЛАСИ

Слики на Росарио Меле ќе бидат изложени во Охрид

Култура | Охрид | 16.06.2015 07:55Посети : 907

Охридските љубители на уметноста ќе имаат можност да ја погледнат изложбата на италјаскиот уметник Росарио Меле која ќе биде отворена во четврток на 18-ти јуни 2015 година во Центарот за Култура „Григор Прличев” во Охрид.


На свеченото отворање на изложбата, ќе говори Елена Мишели, претседател на Здружението „Росарио Меле“, а во рамки на изложбата ќе биде промовирана и книгата за Росарио Меле од авторот Паоло Дондоли.


Изложбата ќе биде достапна за разгледување до 20-ти јуни 2015 година.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Култура

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833