ОГЛАСИ

Драма во Јужна Африка: Ајкула го нападна светскиот првак во сурфање

OhridNews TV | OhridNews TV | 19.07.2015 22:20Посети : 2813

Трикратниот светски првак во сурфање Мајк Фенинг, за време на натпревар во Јужна Африка го нападна ајкула.


Нападот го забележаа телевизиските камери. Наеднаш позади Фенинг се појави перка од ајкула, по што сурферот започна очајничка борба за живот, која за среќа ја доби. Напомош веднаш пристигнаа спасувачките тимови, а натпреварот беше прекинат. По страшната средба со ајкула, Фенинг изјави дека таа се појавила одненадеж и со силен удар го паднала од даската за сурфање, на што тој возвратил исто така со удари и успеал да го набрка опасниот предатор.OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1162 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833